top of page

Kezdetek - jelentkezés, ügyintézés, információgyűjtés

2021.05.06


Az egyetemi éveim elején megfogadtam, hogy minden lehetőséget meg fogok ragadni, ami az utazáshoz köthető. Terveim szerint már egy fülöp-szigeteki mobilitáson lennék túl, valamint egy másik spanyolországi városba is készültem 2020 elején. Végül a koronavírus okozta bizonytalan helyzet miatt úgy döntöttem, nem vágok bele ezekbe a kalandokba. Azonban ráeszméltem, hogy vészesen fogy a Pécsi egyetemen töltött szemesztereim száma, hiszen 2023 tavaszán diplomás leszek. Ezzel a lendülettel nyújtottam be immáron harmadik alkalommal a jelentkezésem ebben a félévben is, amely némi rendszerhiba után ugyan, de célba érkezett és ezt után nem sokkal érkezett is a hír, elfogadták a jelentkezésem!


Miért éppen Spanyolország?

Akik ismernek nagyon jól tudják, hogy nem igazán tudok sok ideig utazás nélkül létezni, mindig keresem az újabbnál újabb lehetőségeket, amivel világot láthatok. 2018-ban kezdtem meg az egyetemi tanulmányaim Pécsen és 2019 nyarán egy amerikai nyári táborban találtam magam, melyet már a gimnáziumi éveim alatt szorgosan tervezgettem.

Ebben a táborban volt szerencsém együtt dolgozni mexikói diákokkal, akikkel a nyár során nagyon jó kapcsolat alakult ki. A konyhai munka sokkal vidámabb hangulatban telt az ő életkedvükkel és a latin zenéikkel. Általuk szerettem bele a spanyol nyelvbe, és eldöntöttem, hogy meg fogok tanulni legalább társalgási szinten spanyolul. 2020 nyarán, először autodidakta módon, majd tanár segítségével kezdtem el a nyelvtanulást. Rengeteg sorozatot néztem, tartottam a kapcsolatot a már említett mexikói barátaimmal, akik előszeretettel segítettek nekem a nyelv gyakorlásában. Sajnos szeptembertől, ahogy az egyetem elkezdődött és kezdett sűrűsödni az időbeosztásom, szüneteltetni kellett a spanyol óráim, mert nem tudtam effektíven hétről-hétre ismételni és gyakorolni az aktuális anyagot. Gimnáziumban a német, valamint a francia nyelv közül kellett választanom, azonban ezek közül egyik sem állt közel a szívemhez, de végül németet kezdtem tanulni. Négyévnyi szenvedés után, úgy érzem sehová se jutottam a nyelvvel és habár rendkívül nagy szókincset gyűjtöttem össze az évek alatt, értelmes összetett mondatokban nem tudtam kifejezni magam. Így hát ez számomra csalódás volt a nyelvek terén, ám szerencsére a spanyol tanulása mindezt feledtette velem. Rendkívül gyorsan kaptam a pozitív visszacsatolásokat, hiszen körülbelül 2 hónap alatt jutottam el szerintem arra a szintre, ahová a némettel 4 év alatt. Ez azt jelenti, hogy alap mondatokat képes voltam/vagyok összerakni, amelyek még valószínűleg nem teljesen helyesek, de ezt én már egyértelműen sikerként könyvelem el. Ezek miatt jutottam tehát arra a döntésre, hogy mindenképpen szeretnék egy félévet spanyol nyelvterületen tölteni, a célom pedig egy minimum B2 szintű nyelvvizsga megszerzése. Nem tagadom, így három egyetemi év után, vágytam már egy kis kikapcsolódásra is, hogy az utazást követően újult erővel tudjak majd visszatérni a pécsi képzéshez.



Ügyintézés

Egyelőre abban a fázisban van az ügyintézés, hogy az UPV által kiküldött előregisztrációt kitöltöttem, majd ezt követően kaptam email-t a további teendőkről. Megkaptam az általuk használt rendszerhez, az AIRE-hez a bejelentkezéshez szükséges felhasználónevem és PIN kódom. Ebben a rendszerben egy úgynevezett Incoming Application vár kitöltésre, ami hasonló az itthoni Erasmus koordinátor által kiállított tanulmányi szerződéshez. Ennek a határideje egyébként meglepően közeli, hiszen Május 15-ig el kell küldenem. Először kicsit kaotikusnak találtam az UPV honlapját, hiszen van, hogy félig spanyolul, félig angolul tölti be az információkat.


Felkerestem egy jelenleg Valenciában tanuló építész hallgatót, aki nagyon sokat segített nekem a tantárgyak kiválasztásában, valamint a lakhatással kapcsolatban is kaptam tőle tippeket. Hiszen ő jelenleg ott tartózkodik, abban is tudott segíteni, hogy melyik városrészbe érdemes nézelődnöm albérlet után. Nem szeretném magamat túlvállalni a félév során, mert elsősorban a nyelvtanulásra és a pihenésre szeretnék koncentrálni, miközben persze az építészeti képzés is nagyon érdekel, azonban kint inkább olyan tárgyakra lennék kíváncsi, amit itthon máshogy vagy egyáltalán nem tanítanak. A tanácsokat megfogadva, körülbelül 4-5 kurzust tervezek felvenni, amelyből az egyik biztosan a spanyol nyelvóra lesz. A honlapon nézelődtem és egyelőre az alább felsoroltakra esett a választásom, azonban még lesz lehetőségem a megérkezésem után is változtatni, ha mégsem tetszik az adott tárgy.


Project 4 – Tervezésnek felel meg

Urban planning 3 – Városépítészet, amit elvileg spanyolországban nagyon jól tanítanak

Historical Valencian Architecture – a helyi építészet megismerése miatt szeretném felvenni

Espanol II General A2 – azt, hogy melyik szintű csoportba kerülök majd, elméletileg kint tudom meg

Ezeket már bele is írtam a tanulmányi szerződésembe, kredit pontokkal, tantárgy kóddal együtt, és továbbítottam a műszaki kar illetékes tanárának, aki eldönti, hogy elfogadja-e ezeket az itthoni tárgyaim megfelelőiként.


 




留言


bottom of page